Sme rodina

Môj ocko sa rozhodol, že aj mama bude mať také priezvisko ako my dvaja. Mám tri roky a už som družička na svadbe svojich rodičov. Toto je najkrajší deň v mojom živote. Som šťastná, keď počujem s ockových a maminým úst slovko: „Ano.“  Prisahajú: „ V dobrom aj zlom, v zdraví aj chorobe, v šťastí aj nešťastí. Dúfam, že sa im to všetko splní. Držím im palce. Mám ich veľmi rada.

Som šťastná, že sa o mňa starajú už tri roky.  Veľa krát som im dala zabrať. Veď sa to odzrkadlilo aj na ockovom zdraví. My dvaja s ockom sme spolu prepojení. Keď je mne zle, tak aj ockovi. A ja tiež cítim, keď sa ockovi zhorší zdravotný stav. Vtedy som nervózna, plačem a je mi ľúto, že má mama s nami veľa starostí. Aspoň, že ona je zdravá.

Teším sa, že je ocko s nami, a aj sobášom potvrdil, že to tak bude naďalej.

Na svadbe je veľa ľudí, s ktorými sa chceme podeliť o spoločné šťastie a lásku. Mňa mrzí, že nemôžem nahlas povedať ako ich mám všetkých veľmi rada. Prihovára sa mi moja starká aj starký. Hladká ma sesternica Veronika. Ockova sestra Lydka a aj brat Božko mi podávajú ruku.  Teta Ľuba  ma odsáva a chce aby si mama oddýchla. Krstná mama berie kočík a ideme sa spolu prechádzať na ulicu. Dnes je veľmi krásny deň. Aj slniečko sa usmieva, keď vidí že sme všetci šťastní.

Raz som počula ako mama utešuje jednu tetu. Hovorí jej:  „ Mrzí ma to, že manžel od Vás odišiel. Sú muži, ktorí nezvládnu hendikepované dieťa. Radšej ujdú od rodiny. Budete to mať náročné, no nevzdávajte sa.  Vy ste silná.“ Po tomto rozhovore som si uvedomila, že aj môj ocko mal možnosť odísť. Mal na výber. No zostal s nami. Má ma rád.  Veľmi si ho vážim. Sme úplná rodina.

Ocko už mal jednu rodinu. No s prvou manželkou sa rozviedol. Neviem prečo a ani ma to netrápi. Mám aj dve sestry Stanku a Evku. Mám ich rada. Občas k nám prídu na návštevu. Stanka má tiež manžela a dcérku Ninku. Takže ja som už teta a to mám len tri roky. Teším sa, keď bude Ninka chodievať k nám na prázdniny a budeme sa spolu hrávať.

 

Pokračovanie

 

 

FB stránka Iveta Bartalová

FB stránka: Život očami anjela

Viac článkov z knihy Život očami anjela